Özel Uyum Psikolojik Destek ve Aile Danışmanlık Merkezi
Evlilik ve Çift Danışmanlığı Aile Danışmanlığı
Evlilik ve Çift Danışmanlığı Aile Danışmanlığıİnsanların birbirlerine ihtiyacı olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. Ancak aynı zamanda, en zor olanı da birlikte yaşamaktır. Kendini doğru ifade edememe, diğerini anlayamama, kendini onun yerine koyamama, durumlara diğerinin gözüyle bakamama, eşini kendisi gibi zannetme, sorumlulukları paylaşamama, sevgi ve öfke gibi karşıt duyguları bir arada yaşama, ilgi alanlarının farklılığı, beklentilerin farklılığı, ilişkiye aileden birinin müdahale etmesi, bir arada yaşamanın sürdürülememesi ve benzeri birçok sebep kişileri sıkıntıya sokmaktadır. ınsanların birden fazla olmaları yani çift olmaları, sorunları beraberinde getiriyor. Her bireyin kendine ait bir özgeçmişi, mizacı, ailesi ve çevresi olduğu düşünülürse iki insanın uyum içinde olmasının zorluğu ortaya çıkıyor.

Bazen bu zorluğun sebepleri çok basit olabiliyor ve çiftlerin bunu idrak etmesiyle sorunun çözülmesi kolaylaşıyor; ancak bazen altta yatan nedenler çok yerleşmiş olabiliyor.

Evlilik Danışmanlığı, son yıllarda önemli ölçüde rağbet gören bir yardım konusudur. Bilinçli ve birbirlerine değer veren çiftler problemlerini, profesyonel yardım ile çözmeye çalışırlar ve bu çoğunlukla işe yarar. Birbirleri için ne ifade ettiklerini kavrayan çiftler, psikolojik danışmanla birlikte ilişkileri içinde bir yolculuğa çıkar.

Terapi sürecinde psikolojik danışman bir hakem rolü üstlenmez, çiftler temelde birbirleri için ne ifade ettiklerini anlamakla işe koyulurlar. Evliliklerin sağlıklı hale getirilmesi çocuklar için de önem taşır. Yaşları ne olursa olsun anne - baba ayrılığı çocuklarda güven problemi doğurabilir. Bazen de boşanma aşamasındaki çiftlere böyle bir yardım almaları önerilir. Bu sayede boşanma gibi sıkıntılı bir süreci iki taraf ve çocuklar çok daha az sıkıntıyla geçirirler.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Bireysel Psikolojik Danışmanlık
- Çocuklarda Psikolojik Danışmanlık
- Gençlerde Psikolojik Danışmanlık
- Kurumsal Psikolojik Danışmanlık
 
 
Pro WEB